Tel. 691 451 299
Mezoterapia polega na śródskórnym, a czasami, podskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych, mikroelementów, środków stymulujących i witamin na ograniczonej powierzchni oraz cyklicznie.
Mezoterapia wykorzystywana jest nie tylko w kosmetologii i medycynie estetycznej ale również w medycynie sportowej (np. regeneracja ścięgien i więzadeł), w chirurgii (przyspiesza proces gojenia ran), w internie (wspomaganie leczenia stanów zapalnych) czy w psychiatrii (w leczeniu stanów lękowych, czy depresji).
Mezoterapia wykonywana jest w celu stymulowania naturalnych procesów regeneracji. Zabiegowi poddawane są takie części ciała jak: twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, ramiona, uda, pośladki. W trakcie wykonywania dochodzi do biorestrukturyzacji i biostymulacji skóry.
Biorestrukturyzacja czyli odbudowa składników skóry, poprzez czynnik fizyczny, czyli przerwanie ciągłości naskórka, które jest sygnałem naprawczym. Na skutek działania czynników zapalnych dochodzi do przyśpieszenia procesu gojenia i odbudowy skóry.
Biostymulacja aktywuje funkcje biologiczne skóry w celu poprawienia jej fizjologii. Dzięki temu dochodzi do poprawy elastyczności i jędrności. Są to też różne techniki poprawiające jakość i wygląd skóry, pobudzające ją do szybkiej regeneracji np. w procesie starzenia lub fotostarzenia przy zastosowaniu zabiegów: laseroterapii, dermabrazji czy peelingu chemicznego. Najważniejsze jest, aby dobrać do problemu odpowiednią terapię. Bardzo dobrze sprawdzają się terapie skojarzone np. peeling chemiczny i mezoterapia igłowa. Dzięki biorewitalizacji dochodzi do przyspieszenia procesu gojenia i odbudowy skóry oraz odtworzenia fizjologicznego środowiska w skórze, która była poddana zabiegom.