0

       

W ostatnim poście poruszyłam temat włosów – tych chcianych i porządanych oraz tych, których obecność na naszym ciele aż tak nas nie cieszy. Niestety niektóre obszary pokryte włosami sprawiają duży dyskomfort – głównie kobietom, ale panom już też coraz częściej. Oprócz nieestetycznego wyglądu wyrastające włoski na udach czy łydkach mogą być również źródłem podrażnień, zaczerwienien. Coraz częściej Panie borykające się z problemami hormonalnymi cierpią na hirsutyzm lub zaburzone procesy wzrostu włosa, co skutkuje grubym, twardym i szybkoodrastającym włosem. Z pomocą przychodzą nam wtedy woski, depilatory czy też epilacja laserowa. Na rynku mamy obecnie dostęp do wielu urządzeń laserowych. Ale co jeśli powiedziałabym Wam, że można pozbyć się na stałe niechcianego owłosienia bez bólu i wielu godzin spędzonych w gabinetach kosmetycznych? Otóż da się! Z pomocą przychodzi laser Cutera Excel HR.

     Cutera Excel HR to laser, który łączy w sobie dwie technologie z wykorzystaniem lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz neodymowo-yagowego o fali długości 1064 nm. Współistnienie dwóch długości fali pozwala na zwiększenie skuteczności depilacji laserowej przy każdym fototypie skóry na różnych obszarach ciała. Długość NdYag wnika głębiej do cebulek włosa i nie wywołuje podrażnień skóry, gdyż nie jest absorbowany przez melaninę w naskórku. Ma to kluczowe znaczenie u pacjentów z ciemnym fototypem skóry IV, V oraz VI oraz przy depilacji włosów  latem i przy włosach położonych głębiej. Laser o dłuższej fali 1064 nm przeznaczony jest szczególnie do depilacji laserowej Nd-Yag, przy głęboko osadzonych włosach, na plecach i udach.

Laser Cutera Excel HR umożliwia usuwanie na stałe nie tylko włosów ciemnych i grubych, ale także jasnych i cienkich. W dodatku zabiegi z jego użyciem są bezbolesne. Amerykańska firma Cutera znana na świecie z produkcji laserów marki premium opatentowała chłodzenie szafirowym szkłem w głowicy kontaktowej. Ma to decydujące znaczenie podczas wykonywania zabiegów, ponieważ chłodzenie jest przeprowadzane przed strzałem lasera, w trakcie i po dostarczeniu wiązki lasera. Pozwala to na podgrzanie mieszka włosowego do odpowiedniej temperatury, zapobiega oparzeniu naskórka, a przede wszyatkim minimalizuje bolesność. Głowica automatycznie schładza się do temperatury około 2 stopni. W dodatku w porównaniu z innymi urządzeniami laser Cutera daje efekty znacznie szybciej. W niektórych wypadkach wystarcza od 2 do 3 zabiegów! Po pierwszym można zaobserwować usunięcie do 30% owłosienia danej partii.

Laser Cutera Excel HR rekomendujemy dla osób, ktore
–  ze względów estetycznych chcą pozbyć się niechcianego owłosienia
– zmagają się z hirsutyzmem
– zauważają silne podrażnienia skóry po goleniu lub wrastające włoski

Przeciwskazania do zabiegu:
– ciąża
– karmienie piersią
– nowotwory
– okres menstruacji u kobiet
– przyjmowanie leków fotouczulających
– padaczka
– gorączka
– infekcje wirusowe i bakteryjne
– stany wyczerpania organizmu,
– krwotoki z przewodu pokarmowego
– stosowanie leków przeciwzakrzepowych i sterydów
– ogólny zły stan zdrowia
– rany w miejscu zabiegowym
– leczenie izotretynoiną
– choroby skóry w miejscu zabiegowym

Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze jak działa najlepszy aktualnie laser zapraszamy do kliniki, ponieważ już od września laser jest dostępny własnie dla Was w Skin Quality 🙂

Klaudia

X